Genel İndirim Oranı: %30
Guatemala Efsaneleri

Guatemala Efsaneleri, Nobel ödüllü Guatemalalı yazar Asturias’ın ilk edebî yapıtıdır. Asturias, bu yapıtında kaybolmuş büyük Maya kültürünün hayata yansıyan, sözlü gelenekte sürüp gelen yüksek anlatım gücünü keşfeder. 

Sonu gelmeyen tümceler, sınır tanımayan bir düş gücüdür Guatemala Efsaneleri. Ne öykü, ne şiirdir anlatılan. Ne olaylar ne de duygulardır verilen... Psikoloji ile biyolojinin ötesinde, doğal yaratıcı öğelerin kökensel yaşamsallığıdır aktarılmak istenen. 

Kızgın doğanın bir tür karışımıdır. Karmaşık bir bitki örtüsü, çağlar ötesinden gelen yerli büyüleri, deli bir düş içinde birbirine karışan “yanardağ” tutkusu, rahipler, haşhaş kafalı adam, değer biçilmez mücevherlerin dükkâncısı, “Kutsal Efendi’nin papağan sürüleri”, dokuma tezgâhlarının ve sıfırın değerini öğretmek için köyleri dolaşan büyücü öğretmenler... 

Asturias’ın büyük bir şiirsellikle kaleme aldığı bu otantik söylenceleri, kişilerini aynı efsanelerden alan “Kukulkan” adlı bir tiyatro oyunu tamamlıyor. 

“Bu efsaneler beni tüm sarhoş etti. Kızgın bir tabiatın, karmaşık bir bitkiler dünyasının, yerli büyücülüğünün, İspanyol teolojisinin nasıl da bir karışımı!” Paul Valéry

Kitap Özellikleri
Yazar: Miguel Angel ASTURIAS
Çeviri: Tahir ALANGU- A. Cengiz BÜKER
Orijinal Adı: -
ISBN: 978-605-172-158-3
Sayfa Sayısı: 160
Ebat: 13.5x19.5
Editör: -
Baskı Sayısı ve Tarihi: 1. Baskı, Ekim 2016, İstanbul
Sayfa Düzeni -
Kapak Tasarımı: Savaş Çekiç
Yayın Yönetmeni: -
Düzeltme: -

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Guatemala Efsaneleri

  • 16,00 TL
  • 11,20 TL

Etiketler: Guatemala Efsaneleri