Genel İndirim Oranı: %30
Seçme Yazılar

Bu kitap, insanlık tarihindeki en büyük devrimci teorisyenlerden ve örgütçülerden biri olduğu genel olarak kabul gören V. İ. Lenin’in eserlerinden bölümleri bir araya getiriyor. 

Yakınlarının sevgiyle “İlyiç” olarak hitap ettikleri, dünyanın ise “Lenin” kod adıyla tanıdığı Vladimir İlyiç Ulyanov, Rus sosyalist hareketinin Bolşevik kanadının önderiydi. Bu kanat 1917’de bir devrimle iktidara geçtikten sonra, Lenin adı tüm dünyada dalga dalga yayıldı. Batılı kapitalist çevrelerde adı nefretle anılan, gaddarlığın ve baskının uygulayıcısı olarak damgalanan Lenin, on milyonlarca işçinin ve yoksulun gözünde ise bir kurtarıcıydı. 

Ne var ki, 1991 yılında Sovyetler Birliği çözüldükten sonra köpürtülen anti-komünist dalgada, en büyük hedeflerden biri de Lenin’in adı ve eseri oldu. Sol ve akademik çevrelerde de bu kampanyanın etkileri görüldü. Oynadığı tarihsel rolün kabul edildiği durumlarda bile, teorisyenliği ihmal edilebilir bir eylemci olarak takdim edildi. 

Bu derleme, Lenin’in, eşsiz bir taktisyen ve örgütçü olmanın yanında büyük bir teorisyen olarak önemini vurguluyor; düşüncelerinin günümüz dünyası için de aydınlatıcı olduğu kanaatini paylaşıyor. 

Lenin’in 1895-1923 yılları arasında yazdığı kitap ve makalelerden Paul Le Blanc tarafından özenle derlenen bu kitap, Sungur Savran’ın çevirisiyle sunuluyor. 

Komünist Manifesto ve Hakkında Yazılar gibi ciltli olarak basılan Seçme Yazılar, Lenin’in çok sayıda fotoğrafını da içeriyor. 

Kitap Özellikleri
Yazar: Vladimir İlyiç LENİN
Çeviri: Sungur SAVRAN
Orijinal Adı: Revolution, Democracy, Socialism: Selected Writings
ISBN: 978-605-5541-04-0
Sayfa Sayısı: 383
Editör: -
Baskı Sayısı ve Tarihi: 2. Baskı, Aralık 2014, İstanbul
Yayın Yönetmeni: Hayri ERDOĞAN

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Seçme Yazılar

  • 30,00 TL
  • 21,00 TL

Etiketler: Seçme Yazılar