ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:Dünyayı Değiştiren Düşünürler Cilt: III
Aydınlanma, Fransız Materyalizmi ve Devrimler Çağı
Sadık USTA (Çeviri: Sadık USTA)
Fiyatı: 24.00 TL
Sadık Usta, ilk ciltte Hint Vedaları’ndan başlayan, ikinci ciltte Montesquieu’ya kadar getirdiği Dünyayı Değiştiren Düşünürler seçkisinin üçüncü cildinde, Marksizm öncesi eşitlikten, özgürlükten, toplumsal adalet ve aydınlanmadan yana düşünürleri anlatmaya, onların temel yapıtlarından dikkat çekici pasajlar sunmaya devam ediyor.

Felsefe ve siyaset tarihi açısından önemli bir başvuru kaynağı da oluşturan bu değerli çalışmanın bu cildinde yer alan düşünür ve politikacılar şunlar: Voltaire, La Mettrie, Rousseau, Diderot, Helvetius, D’Alambert, Baron D’Holbach, Thomas Jeff erson, Robespierre ve Saint-Just.

Bir yandan bu 10 düşünüre ve dönemlerine dair geniş bilgiler sunulurken, diğer yandan da Ansiklopedicilerin, Fransız Devrimi’ne paralel gelişen düşünsel üretimin, Amerikan bağımsızlık mücadelesinin ve maddeci felsefi birikimin en temel yapıtları da bu ciltte bir araya geliyor. Tıpkı ilk iki ciltte olduğu gibi… Marksizm öncesi, eşitlikten, özgürlükten yana düşünürlerle buluşmak; dünyayı değiştiren bu düşünürleri tek tek tanımak; devasa yapıtlarından yapılmış özenli seçkilerle düşüncelerine nüfuz etmek ve el altında her zaman değerli
bir başvuru kaynağı bulundurmak isteyenler için…
Kitap No : 286
ISBN : 978-605-172-167-5
Sayfa Sayısı : 352
Baskı : 1. Baskı, Kasım 2016, İstanbul
Yayın Yönetmeni :
Kapak Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
İç Tasarım : Gönül GÖNER
Sayfa Düzeni : Gönül GÖNER


Website Security Test