ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:Çizgilerle Rosa
Soner TUNA
Fiyatı: 14.00 TL
Marksist düşünce ve eylemin anıt isimlerinden Rosa Luxemburg, şimdi çizgilerin diliyle yeniden hayat buluyor.

Soner Tuna, bir yandan Rosa'nın hayatını kendine has çizim tarzıyla resimlerken, bir yandan da onun yaşamından kesitleri ve düşüncelerinin yıllar içerisindeki gelişimini, akıcı bir dille özetliyor.

Gençliği, aşkları, mücadeleleri, dönemin devrimci liderleriyle girdiği polemikler, hapishane günleri, I. Dünya Savaşı'nda yaşananlar ve barış siyaseti, Bolşevik Devrimi, Spartaküs Grubu'nun çıkışı ve Karl Liebknecht'le birlikte katledilmesi gibi Rosa Luxemburg'un hayatının bütün kritik dönemeçleri anlatılıyor.

Çizgilerle Rosa'da, yine Yordam Kitap tarafından yayınlanan ve Luxemburg hakkında yazılmış en kapsamlı biyografilerden biri olarak öne çıkan Annelise Laschitza'nın Rosa Luxemburg: Her Şeye Rağmen Tutkuyla Yaşamak adlı kitabı esas alındı.

Çizgilerle Rosa, günümüz devrimci mücadelesinde izleri ve etkileri devam eden bir yaşamın ana çizgilerini özellikle genç okurlarla buluşturuyor.
Kitap No : 258
ISBN : 978-605-172-104-0
Sayfa Sayısı : 128
Baskı : 1. Baskı, Aralık 2015, İstanbul
Editör : Ali MERT
Yayın Yönetmeni :
Kapak Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
İç Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
Sayfa Düzeni : Gönül GÖNER

Yorumlar
Burada Rosa Luxemburg Gömülü
Binnur ÖZTURAN
Bugün filozof, devrimci, Marksist, ajitatör, tarihin en cesur ve asla baş eğmeyen, “fırtınalar içinde en neşeli yaşamı yaşıyorum” diyen Rosa Luxemburg’un doğum günü. 5 Mart 1871’de (Zürih Üniversitesine verdiği belgede doğum tarihini bu şekilde belirtmiştir) Polonya’nın Zamosc şehrinde doğar. Yahudi bir ailenin beş çocuğundan en küçükleridir. Babası Eduardo Luxemburg saygın bir tüccar, annesi Lina ise oldukça aydın bir çevreden gelmiştir. Rosa, ağırlıklı olarak Lehçe konuşulan ve başka dil,...
devamı...
Okumuyorum, resimlerine bakıyorum
Noyan DURNA
Gazete sendeyse ve bir an önce çok da fazla direnemeyeceğin bir büyüğüne vermen isteniyorsa, zaman kazanmak için iyi bir bahanedir. Okumuyorum, resimlerine bakıyorum; çok sürmez yani. Resimlere bakmak uzun da sürebilir halbuki. Örneğin, bir çizgi romanı en az iki kere okumak iyi oluyor. İlkinde, senaryo da sağlamsa, soluk soluğa bitiriyorsun zaten. İkincisinde çizgilerdeki ayrıntılara daha fazla vakit ayırabilirsin artık, nasılsa sonunu biliyorsun. Yine de dilde yeri var işte. Bir...
devamı...

Website Security Test