ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YAZARLARIMIZ| BASINDA YORDAM| ABONELİK| BİZE ULAŞIN
Yeni Çıkanlar
Kuram
Siyaset
Anı - Biyografi
Felsefe
Tarih
İktisat
Edebiyat
Emek Tarihi
Kadın
Çevre
Medya
Cep Kitaplığı
Manga / Çizgi
Bütün Kitaplar
Yayın Listesi
Kılavuz
İttifak Kartları
Varlık/Borç Kartları

KİTAP ARAMA

GİRİŞ

E-mail:

Parola:Üye Ol

Sınavlarda Neler Yapmalı ve Dünyayı Nasıl Değiştirmeli?
Bertell OLLMAN (Çeviri: Deniz GEDİZLİOĞLU)
Fiyatı: 15.00 TL
Kimi kandırıyorsunuz? Hiç kimse sınavlarda aldığı notlardan ya da beraberinde gelen hayattan tümüyle memnun değil. Elinizdeki kitap bunun nedenini açıklıyor, bu ikisinin birbirleriyle ilişkisini gösterdiği gibi sınavlarda ve hayatta on ikiden vurmak İçin neler yapabileceğinizi anlatıyor. Tabii, hikâyelerin, fıkraların, karikatürlerin, oyunların, efsanelerin, istatistiğin, baskın sınavların, kişisel anekdotların, genelde gizlenen olguların, pratik tavsiyelerin, biraz analizin ve bir tutam teorinin yardımıyla...

"Meslek sırlarını ifşa eden ünlü bir profesörün kaleme aldığı bu kitap olmaksızın hiçbir öğrenci başarılı olamaz. Sistemin -yani hem sınav sisteminin hem de siyasal sistemin- nasıl alt edileceğini öğrenmek istiyorsanız, bu kitabı kaçırmayın."
Prof. James O'Connor, Capitalism, Nature, Socialism dergisi editörü

"Esprili, ürkütücü ve hiddetli... Ollman'ın sınavlara dair verdiği ipuçları kusursuz... Ekonomi politik hakkında sergilediği bilgelik, sistematik bir analizden ziyade anekdotlar ve örneklerle aktarılıyor."
Prof. Andrew Ross, Social Text dergisi editörü

"Oilman bu eşsiz çalışma için radikal bir bilim ile muhteşem bir mizah duygusunu bir araya getirmiş. Sınavlarla ve kapitalizmle baş etmek üzerine anlaşılır, esprili ve eleştirel bir temel metin."
Prof. Ira Shor, New York Şehir Üniversitesi, İngiliz dili profesörü.
Orijinal Ad : How to Take an Exam and Remake the World
Kitap No : 246
ISBN : 978-605-172-092-0
Sayfa Sayısı : 238
Baskı : 1. Baskı, Ekim 2015, İstanbul
Editör : Ali GÜNDOĞAN
Düzeltme : Özge IŞIKÇI
Yayın Yönetmeni :
Kapak Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
İç Tasarım : Savaş ÇEKİÇ
Sayfa Düzeni : Gönül GÖNER

Yorumlar
Bir ampulü takmak için, kaç kapitalist gerekir?
Derin DEMİR
Bugün Türkiye’de gündemimize zorunlu giriş yapan başlıkları sıralayalım: Başkanlık, Anayasa, savaş, sermaye, cinayet, katliam, eğitim sistemi, Erdoğan, Cerattepe, tecavüz, asgari ücret, intihar, zam… fazlasıyla uzatılabilir. Hepsi kendi içinde değerli bir mücadele başlığıdır ve elbette her mücadele olumlu sonuçlar alma temennisini taşır. Bir başlık seçersiniz, mücadele edersiniz ve kazanırsınız. Bir süre bu kazanımla gurur duyarsınız ama bu çok sürmemeli çünkü mücadele edeceğiniz daha birçok...
devamı...

Website Security Test